Pierwsza część projektu dobiegła końca

7 września kończymy warsztaty krawieckie dla 1 grupy uczestników i uczestniczek w ramach projektu ,, Szkoła szycia- szkołą/ zmianą życia” . Uszyte stroje zaprezentujemy na Jarmarku Cysterskim podczas niedzielnego przemarszu.
Zajęcia prowadzi Daria Fedde, kobieta o wielu talentach, dla której nie ma rzeczy niemożliwych. Wspiera, zachęca, mobilizuje i obdarza uśmiechem. Bez jej entuzjazmu, pomocy ( przywiozła 6 maszyn do szycia) i osobistego zaangażowania ( zakupy niezbędnych materiałów do projektu) realizacja warsztatów byłaby niemożliwa.
Daria jest zdobywczynią tytułu Ambasadorki Kultury Pomorza 2022 roku, współzałożycielką zespołu Vatra- Pieśni Tradycyjne.
Dziękujemy Darii, dziękujemy dziewczynom z Vatry – Gosi, Kasi, Zosi za wspólnie spędzony czas przy maszynach i wspólne śpiewanie. To były niezapomniane chwile, które na długo pozostaną w pamięci.
Dofinansowano w ramach programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, Fundację Pokolenia , BS w Skórczu Oddział w Pelplinie. Partnerem projektu jest ZKiW nr 1 w Pelplinie.