Zakończenie projektu Mobilne miasteczko ruchu drogowego

Fundacja Jedynka Dzieciom zakończyła realizację projektu pt. „Mobilne miasteczko ruchu drogowego”, którego koordynatorem była Edyta Kreja. Dofinansowanie otrzymaliśmy w ramach programu „Działaj Lokalnie” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Program „Działaj Lokalnie” na terenie powiatu tczewskiego (i nie tylko) prowadzony jest przez Fundację Pokolenia. Kwota dotacji to 5270 zł w tym 2530 zł ze środków Gminy Pelplin i 2740 zł ze środków Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Współczesne czasy niosą wiele zagrożeń i niebezpieczeństw, co nakłoniło nas do podjęcia działań profilaktyczno – edukacyjnych. Jednym ze środków ułatwiających realizację tego założenia jest Mobilne miasteczko ruchu drogowego. Dzięki niemu mogliśmy w praktyczny sposób nauczyć dzieci prawidłowego zachowania się w ruchu drogowym. Dzieci łącząc zabawę i praktyczną naukę pod bacznym okiem policjanta mierzyły się ze skrzyżowaniami i sygnalizacją świetlną. Cieszymy się, że projekt nie ma charakteru jednorazowego działania, a miasteczko ze względu na mobilny charakter jest i będzie dostępne dla wielu dzieci.

Dziękujemy Pani Dyrektor ZKiW nr 1 w Pelplinie, funkcjonariuszom Policji, którzy prowadzili działania prewencyjne, aktywnie promując zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz wolontariuszom za pomoc w realizacji projektu.