Gminny Konkurs Młodych Talentów

17 maja br. w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie odbył się po raz pierwszy Gminny Konkurs Młodych Talentów zorganizowany przez Zespół Kształcenia i Wychowania nr 1 w Pelplinie z Dyrektor – p. Lucyna Bielińską. Konkurs miał na celu promowanie i prezentowanie dziecięcych talentów, a zatem był on skierowany do uczniów klas I-III szkoły podstawowej. Na zaproszenie organizatora odpowiedziały następujące szkoły: Zespół Szkół nr 2 w Pelplinie oraz Zespół Kształcenia i Wychowania w Kulicach. Wśród uczestników nie zabrakło również uczniów z Zespołu Kształcenia i Wychowania nr 1 w Pelplinie. Publiczność mogła podziwiać różnorakie talenty najmłodszych: śpiew, gra na instrumencie, recytacja czy nawet balet. Dzieci były oceniane przez Jury, w skład którego wchodzili: p. Agnieszka Demska, p. Edyta Popławska oraz ks. Zbigniew Gełdon. Co więcej, swoją obecnością zaszczycił nas Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin, p. Patryk Demski, który wygłosił kilka słów powitalnych. Gościennie wystąpiła była uczennica ZKiW nr 1 w Pelplinie- Julia Sakowska, która zaprezentowała widowni swoje umiejętności wokalne.
W konkursie wyłoniono następujących lauratów:
I miejsce – Kamil Kowalewski z ZKiW nr 1 w Pelplinie
II miejsce – Karolina Radzikowska z ZS nr 2 w Pelplinie
III miejsce – Emilia Ryszkowska z ZKiW nr 1 w Pelplinie
Wyróżnienia – Karol Neumann oraz Zuzanna Libiszewska z ZS nr 2 w Pelplinie i Jan Koszczyński z ZKiW nr 1 w Pelplinie
Ponadto zgromadzona na widowni publiczność miała możliwość oddania głosu na swojego faworyta do Nagrody Publiczności. Zdobył ją najmłodszy uczestnik dziecięcych zmagań – Jan Koszczyński, uczeń kl. I z ZKiW nr 1 w Pelplinie, który zagrał na akordeonie.
Na wszystkich konkursowiczów czekały atrakcyjne nagrody, m. in. tablet, rodzinny bilet do acquaparku w Redzie, rodzinny bilet do kina „Cinema City”, upominkowy bon na pizzę dla całej rodziny czy sprzęt do słuchania i odtwarzania muzyki. Poza tym każdy uczestnik został nagrodzony medalem i dyplomem. Wszystkie nagrody zostały ufundowane ze środków dotacji, jaką otrzymała Fundacja Jedynka Dzieciom- z prezesem p. Marzenną Modrzejewską – w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Gminy Pelplin.
Pragniemy podziękować wszystkim Dyrektorom i nauczycielom, którzy przyczynili się do promowania swych uczniów i ich talentów oraz rodzicom uczestników za pomoc w przygotowaniu swych pociech do konkursu. Poza tym dziękujemy p. Edycie Popławskiej oraz p. Agnieszce Neumann za upominki, jakie przygotowały dla wszystkich dzieci. Dziękujemy również za przybycie gościom medialnym tj. przedstawicielom Katolickiej Rozgłośni Diecezji Pelplińskiej Radio Głos oraz Gazety Tczewskiej. Nasze podziękowania pragniemy tez złożyć p. Piotrowi Ładze – dyrektorowi Miejskiego Ośrodka Kultury w Pelplinie i jego współpracownikom za możliwość zrealizowania całego przedsięwzięcia. Liczymy na to, że Gminny Konkurs Młodych Talentów będzie mógł cieszyć się zainteresowaniem wśród szkolnych placówek naszej gminy, a przez to również i kontynuacją w przyszlym roku. Już dziś serdecznie zapraszamy!

Organizatorzy