Podziękowanie dla pana Mirosława Chyły za przewodniczenie radzie Fundacji Jedynka Dzieciom

24 stycznia 2019 roku p. Mirosław Chyła złożył rezygnację z funkcji przewodniczącego Rady Fundacji Jedynka Dzieciom w związku z wyborem na stanowisko burmistrza Pelplina.
Dziękujemy za pracę na rzecz naszej fundacji w latach 2012-2019. Życzymy wielu sukcesów i zadowolenia na nowej drodze zawodowej.

Mirosław Chyła
Urodzony w Pelplinie – od zawsze związany z tym miastem. Absolwent pelplińskiej „Jedynki”. Samorządowiec, poligraf, nauczyciel, wychowawca, działacz sportowy.
Zawodowo związany jestem z Wydawnictwem Bernardinum (kierownik handlowy) oraz Collegium Marianum i WSD w Pelplinie (nauczyciel, wychowawca). Jako samorządowiec od III kadencji radny Rady miejskiej w Pelplinie, której jestem drugą kadencję przewodniczącym.
Społecznie udzielam się jako działacz sportowy w klubie Wierzyca Pelplin a wcześniej jako sędzia piłki nożnej Pomorskiego-ZPN i inicjator oraz organizator wielu wydarzeń sportowych. Od kilku lat jestem także przewodniczącym działającej przy burmistrzu Pelplina Gminnej Rady Sportu.
Z Fundacją Jedynka związany jestem od samego jej początku. Możliwość współpracy i działania w ramach Fundacji poczytuje sobie za wielkie wyróżnienie a zarazem zobowiązanie do aktywność na rzecz młodych mieszkańców naszej Gminy.